Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Kraj žádá o pomoc studenty zdravotnických škol

7.1.2021
čtenost 79

KRAJ - Hejtman Martin Červíček vyzývá studenty zdravotnických škol, aby pomohli v nemocnicích.

Kraj žádá o pomoc studenty zdravotnických škol

Epidemická situace v Královéhradeckém kraji je na hraně únosnosti. Největší problém aktuálně zaznamenávají nemocnice, kterým chybí personál. Hejtman Martin Červíček proto nadále komunikuje s řediteli zdravotnických škol, aby studentům umožnili co nejjednodušší koordinaci dobrovolného nástupu do nemocnic.

„Osobně jsem opakovaně telefonoval s řediteli zdravotnických škol a prosil je o co největší podporu dobrovolnické pomoci v nemocnicích. Ty hlásí obrovský nárůst hospitalizovaných a schází jim personál. V tuto chvíli z pozice hejtmana nebudu vydávat příkazy k pracovní povinnosti. Věříme v ochotu a obětavost studentů, kterým za veškerou pomoc znovu děkuji. Například v náchodské nemocnici v těchto dnech vypomáhají už přes čtyři desítky studentů, především z Evangelické akademie v Náchodě a já si podobného přístupu vedení škol nesmírně moc vážím,“ informoval hejtman Martin Červíček.

Koncem minulého roku v nemocnicích vypomáhalo na 240 studentů, kteří se výraznou měrou zasloužili o zvládnutí situace. V současné době v nemocnicích v Náchodě a Jičíně vypomáhají znovu také vojáci, o jejichž pomoc požádal hejtman Armádu České republiky. Prozatím jich zde slouží 26.

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také