Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Investice do bitcoinu se nezdařila

16.2.2021
čtenost 139

NÁCHODSKO - Muž chtěl nakoupit virtuální měnu. Teď nemá ani kryptoměnu, ani peníze.

Investice do bitcoinu se nezdařila

Obchodování s bitcoiny zlákalo devětatřicetiletého muže z Náchodska, který chtěl do virtuální měny investovat. S nákupem a samotným obchodováním však neměl žádné zkušenosti, proto se obrátil na společnost, kterou si našel na internetu. Na základě vyplněného formuláře se mu ozvala společnost a požádala ho o zaslání domluvené částky, údajně nejnižší možné zobchodovatelné, kterou muž obratem zaslal. Jelikož si poškozený muž chtěl nakládání s kryptoměnou vyzkoušet, nezarazily ho ani další požadavky pro „virtuální obchodování“, jako například nainstalování speciálního programu.

Místo prvotního poplatku za nákup bitcoinů ve výši 7 tisíc korun mu z účtu nakonec zmizelo bezmála 200 tisíc korun. Případ nahlásil policistům, kteří se ihned věcí začali zabývat.

Náchodští kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality zahájili úkony trestního řízení proti neznámému pachateli ve věci možného přečinu podvodu. Za současné situace, kdy je vládou vyhlášen nouzový stav, který je podle zákona přitěžující okolností, hrozí pachateli v případě prokázání viny až osm let za mřížemi.

A jaká je v tomto případně prevence? „Virtuální měny jsou stále aktuálnější a nabízejí nový druh financí a investic. S nimi se čím dál častěji také pojí podvody. Obětí internetového podvodu se může stát skoro každý. Největším nebezpečím v online prostředí je bohužel velký dosah. Bonusem pro potenciálního internetového podvodníka je to, že s obětmi nepříchází do fyzického kontaktu. Možností samotného nákupu bitcoinu je mnoho. Doporučujeme proto najít si důvěryhodného a osvědčeného obchodníka, přes kterého budete transakce provádět. Určitě je dobré si o daném obchodníkovi přečíst recenze a zkušenosti ostatních. Jestliže se rozhodnete pro koupi bitcoinu, musíte myslet také na bezpečnost. Ideální variantou je kryptopeněženka, jedná se o virtuální adresu, kde je nakoupená virtuální měna uložená.  Všechny informace s prodejcem spojené se snažte ověřit dříve, než své peníze pošlete „kamsi na účet“. Při komunikaci na internetových sítích buďte obezřetní a nesdělujete žádné osobní údaje, čísla mobilních telefonů, potvrzovací kódy ani čísla účtu či platebních karet – žádné výše uvedené informace si volně neukládejte ve svém počítači," nabádá za Policii ČR por. Ing. Eliška Majerová.

Redakce
NachodskySWING.cz


Čtěte také