Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Na radnici se objevila obálka s neznámou látkou

14.10.2020
čtenost 149

DOBRUŠKA – V úterý 13. října zajistili hasiči neznámou látku v budově Městského úřadu.

Na radnici se objevila obálka s neznámou látkou

V úterý 13. října krátce po půl deváté ráno přijalo krajské operační a informační středisko hasičského záchranného sboru hlášení o nálezu neznámé látky v budově Městského úřadu na náměstí v Dobrušce. Látka se měla nacházet v obálce. Na místo byly vyslány dvě profesionální jednotky hasičů ze stanic Dobruška a Rychnov nad Kněžnou.

„Hasiči vymezili prostor kolem úřadu páskou a připravili ve vytyčené zóně dekontaminační stanoviště. Dva příslušníci se následně oblékli do speciálních ochranných oděvů, obálku s látkou vyzvedli, zajistili a uložili do ochranných obalů. Takto byla připravena na transport do laboratoře Státního ústavu jaderné, chemické a biologické ochrany v Kamenné u Příbrami, kde je podrobena analýze," upřesnila mluvčí hasičů
Martina Götzová.

Z úřadu bylo evakuováno celkem patnáct osob. Tři osoby, které měly přijít do kontaktu s neznámou látkou, hasiči dekontaminovali. Stejně tak byly dekontaminovány prostory úřadu. Jednotky také v místě nálezu provedly měření radioaktivity, přístroje přítomnost žádných radioaktivních látek neukázaly.

O situaci byli vyrozuměni zástupci samosprávy, krajské hygienické stanice i Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Na místě spolupracovali hasiči s Policií ČR, se kterou bude dále koordinován další postup na základě výsledků chemické expertízy.

Redakce
NachodskySWING.cz

 

 

Čtěte také