Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Silný vítr zaměstnal hasiče, na Náchodsku řešili přes 30 událostí

12.5.2020
čtenost 282

NÁCHODSKO - Pondělní silný vítr lámal hlavně stromy, náš region patřil v kraji k nejzasaženějším.

Silný vítr zaměstnal hasiče, na Náchodsku řešili přes 30 událostí

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 11. května celkem 156 událostí. Za zvýšením počtem stojí především silný vítr, před kterým varovali meteorologové. Od pondělních 18 hodin do půlnoci zasahovali hasiči v celém kraji v souvislosti se silným větrem u zhruba 130 událostí.

„Situace se uklidnila kolem 23. hodiny. Nejvíce událostí měli hasiči na Trutnovsku – následky silného větru odstraňovali asi v 70 případech, přes 30 událostí bylo v okrese Náchod. Ve většině případů jsme rozřezávali a odstraňovali stromy z komunikací. Na několika místech jsme museli zajistit poškozené části střech. V několika případech došlo také k pádu stromů na železniční tratě nebo bylo poškozeno elektrické vedení. Všechny události se naštěstí obešly bez zranění," sdělila mluvčí hasičů Martina Götzová.

Na Náchodsku pomáhali hasiči se zajištěním uvolněných částí střech v Bukovici a Velkém Poříčí. V Červeném Kostelci odstranila dobrovolná jednotka v části Olešnice trampolínu, která zasahovala do komunikace a v části Lhota za Červeným Kostelcem zlikvidovala strom, který spadl na garáž. Dále profesionální i dobrovolní hasiči odstraňovali stromy nebo větve z komunikací v okolí měst a obcí Červený Kostelec, Šonov, Broumov, Provodov – Šonov, Nové Město nad Metují, Heřmanice, Česká Skalice, Machov, Mezilesí, Stárkov, Přibyslav, Horní Radechová, Náchod, Brzice, Velké Petrovice, Bezděkov nad Metují, Meziměstí, Jestřebí a Červená Hora. Stromy na železniční trať spadly u Adršpachu, Heřmanic a Police nad Metují. V posledním jmenovaném případě pomohla dobrovolná jednotka z Police nad Metují s evakuací deseti osob z vlaku.

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také