Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Náchod má pro rok 2020 rekordní rozpočet

10.12.2019
čtenost 540

NÁCHOD - Náchodští zastupitelé schválili v pondělí 9. prosince nový rozpočet města.

Náchod má pro rok 2020 rekordní rozpočet

Náchodští zastupitelé na svém jednání v pondělí 9. prosince schválili rozpočet města na rok 2020. Ten počítá s příjmy a výdaji v celkovém objemu více než 560 milionů korun, což je o 3,8 % více než letos.

„Jde o doposud nejvyšší rozpočet v historii města, který zahrnuje částku přibližně 150 milionů korun na investice," uvedl starosta Jan Birke. Pro rozpočet hlasovalo celkem 23 ze 24 přítomných zastupitelů.

Mezi hlavní investiční akce příštího roku patří například rekonstrukce mostu přes řeku Metuji v Bělovsi (cca 22 mil. Kč.), nové odpadové centrum – sběrný dvůr (12 mil. Kč), příprava projektové dokumentace pro stavbu nové víceúčelové sportovní haly (cca 10 mil. Kč), výstavba nového sportovně-kulturního centra v příměstské části Babí (8,6 mil. Kč), 1. etapa revitalizace dopravního hřiště (7 mil. Kč) a projektová dokumentace ke stavbě nového spolkového domu (2 mil. Kč). Do oprav místních komunikací bude město Náchod investovat přibližně 55 milionů, do cyklostezek a chodníků cca 4 miliony korun. Opraveny budou například komunikace a chodníky v ulicích Ryšavého, Polní, Na Koletově, Weyrova, Hrašeho, pod horní nemocnicí a další.

„Dlouho očekávanou rekonstrukci komunikace v ulici Purkyňova za více než 20 milionů budeme muset nakonec s největší pravděpodobností přesunout až na rok 2021 z důvodu odložení možnosti čerpání dotace," upřesnil starosta.

I v příštím roce je v rozpočtu počítáno s investicemi do školství. Nad rámec běžné údržby poputuje do náchodských základních a mateřských škol 5,6 milionů korun. Největší položku představuje přístavba vstupních šaten v MŠ Alšova.

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také