Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Dcera okradla matku o půl milionu, policisté ji našli na Náchodsku

2.12.2019
čtenost 591

NÁCHODSKO - Policisté vypátrali devatenáctiletou ženu, která připravila matku o peníze.

Dcera okradla matku o půl milionu, policisté ji našli na Náchodsku

Ze spáchání zvlášť závažného zločinu obvinili kriminalisté odboru hospodářské kriminality Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje devatenáctiletou ženu, která si bez souhlasu své matky opatřila přihlašovací údaje do jejího elektronického bankovnictví. Během několika měsíců a prostřednictvím 22 příkazů převedla na svůj účet víc než půl milionu korun. Peníze pak využila pro vlastní potřebu.

Kriminalisté po ženě, která se po spáchání těchto skutků skrývala, vyhlásili pátrání. V uplynulých dnech se ji podařilo vypátrat a zadržet policistům z územního odboru Náchod. Po nezbytných úkonech byla žena obviněna a vyšetřovatel následně podal státnímu zástupci podnět k návrhu na její vzetí do vazby. Návrh státní zástupce akceptoval a z rozhodnutí okresního soudu byla žena umístěna do vazby.

„Kriminalisté kladou devatenáctileté ženě za vinu spáchání zvlášť závažného zločinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, zločinu podvodu a přečinu neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací. V případě uznání viny hrozí ženě trest až do výše deseti let odnětí svobody," sdělila policejní mluvčí Magdaléna Vlčková.

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také