Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Ratibořice i náchodský zámek přivítaly v loňském roce více turistů

23.1.2017
čtenost 1477

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ - Většina památek v královéhradeckém kraji zaznamenala v loňském roce vyšší návštěvnost.

Ratibořice i náchodský zámek přivítaly v loňském roce více turistů

Na většinu památek v majetku státu dorazilo loni v Královéhradeckém kraji více návštěvníků než v roce 2015. Výjimkou byl barokní hospital na Kuksu, kam zavítalo zhruba o 25 tisíc lidí méně než v roce 2015.

"Loni byla návštěvnost Kuksu téměř 114 tisíc, což je pro nás velmi úspěšný rok. Nemůžeme to úplně srovnávat s rokem 2015, kdy se hospital otevřel po roční pauze způsobené rozsáhlou opravu. Na to číslo téměř 140 tisíc návštěvníků už asi nikdy nedosáhneme," řekl ředitel hospitalu Libor Švec, který považuje za pozitivní, že se návštěvníci na Kuks vrací. Spokojen je také se zájmem o kulturní akce.

Návštěvnost vzrostla například také na zámku Opočno, kam dorazilo téměř o 7 tisíc lidí více než předloni, o 2 tisíce návštěvníků více přijelo na náchodský zámek. Ratibořice navštívilo v roce 2016 meziročně o 1127 návštěvníků více, na Hrádku u Nechanic přivítali loni o 767 návštěvníků více než v roce 2015.

Spokojeni s návštěvností jsou i správci dalších památek. Například do broumovského benediktinského kláštera si v roce 2016 našlo cestu přes 60 tisíc lidí, což je srovnatelné s rokem 2015, kdy mnoho turistů dorazilo na prohlídku nově revitalizované části objektu.

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také