Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Přednáška ve Škvorecký Café pomohla Paměti národa

8.1.2020
čtenost 303

NÁCHOD - Listopadová přednáška Ondřeje Gelbiče ve Škvorecký Café vynesla přes dva a půl tisíce korun.

Přednáška ve Škvorecký Café pomohla Paměti národa

V Den válečných veteránů, tedy 11. listopadu, se v kavárně Škvorecký Café v Náchodě konala přednáška Ondřeje Gelbiče s názvem Tak nám vzali nebe. Večer měl osvětlit okolnosti, které ztrpčily nejen návrat letců RAF, ale i jejich další život v předúnorovém Československu a zároveň byl součástí sbírky ke Dni válečných veteránů projektu Paměť národa. Ze zastřešující organizace v těchto dnech přišla zpráva, že se v kavárně Náchodského SWINGU z dobrovolného vstupného a prodeje květů vlčích máků podařilo vybrat celkem 2537 korun.

Letos se do sbírky zapojilo celkem 857 míst a více než 600 dobrovolníků. Díky nim a dalším dobrým lidem se v celé republice vybrala částka 1 732 638 korun.

„Vybrané peníze využijeme na další natáčení životních osudů válečných veteránů, účastníků protikomunistického odboje a také příslušníků novodobých vojenských misí. V Paměti národa máme v současnosti zdokumentováno přes 1300 příběhů lidí se statusem válečného veterána a další tisíce odbojářů a statečných lidí, kteří tento oficiální vojenský status dosud nemají. Díky vám tak letos přibudou další příběhy," doplňuje za neziskovou organizaci Post Bellum, která sbírku pořádá, Marie Mrvová.

Moc nás těší, že se o tradici vlčích máků zajímá čím dál více lidí a přibývají ti, kteří si červený kvítek na znamení úcty k veteránům připnou. Děkujeme.

Hana Stoklasová
NachodskySWING.cz

Čtěte také