Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

PSO zahrají benefici P.S.ONLINE

12.5.2020
čtenost 403

BROUMOV - Netradiční benefiční koncert v klášteře chystá na 31. 5. Police Symphony Orchestra s hosty.

PSO zahrají benefici P.S.ONLINE

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let své existence věnovali na dobročinné účely téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P.S.ONLINE, který však bude oproti jiným online přenosům pojatý, jak už je u PSO zvykem, velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku.

„P.S.ONLINE je manifestem partnerství, pomoci, pokory a přátelství, při kterém se potkají amatéři napříč regionem s profesionály, aby společně rozezněli a roztančili prostory úchvatného broumovského kláštera a pomohli dobré věci,“ říká k chystanému programu dramaturg David Ostružár.

Diváci si vychutnají multižánrovou hudební nálož v podání Police Symphony Orchestra a jejich hostů v čele s Ivo Kahánkem, který patří mezi nejlepší současné české pianisty, a také se jim z nečekaných úhlů pohledu otevřou krásy benediktinského kláštera v Broumově.

Cílem benefičního koncertu je připomenout důležitost partnerství a vzájemné pomoci, podpořit kulturní dění v domovské Polici nad Metují, Broumově a okolí.

Ve společnosti mladých hudebníků se představí také známá muzikálová herečka a zpěvačka Vendula Příhodová, pěveckých partů se chopí i Jan Sklenář, Hana Hána a smíšený pěvecký sbor Kácov z Nového Města nad Metují pod vedením Jiřího Skopala. Své taneční umění předvedou Anita Príbojská, Jiří Gross a Michaela Haladová, dirigentskou taktovkou vše spolehlivě zkrotí Joel Hána a Věra Vlčková.

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také