Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Sportovní film Východočechů o Východočeších. To je celovečerák Gravitation

21.1.2016
čtenost 1626

NÁCHOD - V pátek 22. ledna bude kino Vesmír promítat nevšední motivační dokument dvojice mladých tvůrců z Úpice.

Sportovní film Východočechů o Východočeších. To je celovečerák Gravitation

O tom, že se v Královehradeckém kraji rodí špičkoví sportovci, nikdo nepochybuje. Nejvyšší české hory jsou podhoubím světových lyžařů. Sportovní film Gravitation Petra Špetly a Denisy Gumbírové jde ale jiným směrem. Představuje devět českých sportovců z netradičních disciplín. Mezi nimi i rodáka z Nového Bydžova jezdce na BMX Michaela Berana a parkouristu Jakuba Dohnala z Úpice, podkrkonošského městečka odkud pochází i oba tvůrci.

Dokument vypráví příběhy mistrů světa, držitelů světových rekordů, ale hlavně lidí, kteří si jdou za svým snem. Vedle Východočechů Michaela Berana a Jakuba Dohnala se v něm představí také propagátoři street workoutu Revolta a Adam Raw nebo Ferda mravenec extrémních sportů Jan Kaňůrek, stuntrider Martin Krátký, vítěz X-Grames ve freestyle motocrossu Libor Podmol, mistr světa parašutista Jakub Pavlíček a parkourista Tomáš Zonyga.

Část Zonygova příběhu natočená shodou okolností přímo v Úpici nažene divákům husí kůži. „V podstatě přežil vlastní smrt. Skočil trik, spadnul na hlavu a zlomil si vaz. Podle doktorů měl šanci na přežití jedna ku tisíci. Přesto to nevzdal a dál skáče. Takové příběhy nás zajímali. Revolta s Adamem Raw zase dokázali udělat z něčeho, co mohl dělat prakticky každý, trend, a tak dále. Každý příběh je unikátní ale ukazuje neuvěřitelnou houževnatost,“ nechává nahlédnout do klíčových událostí filmu Petr Špetla, kameraman, režisér a producent v jednom.

Film je dobrým tipem pro každého fanouška sportu, osloví ale nejen je. „Naším cílem bylo aby lidé odcházeli z kina s novým odhodláním jít si za svým, bez ohledu jestli se jedná o sport, podnikání nebo studium, zkrátka aby si žili, co je baví,“ vysvětluje Gumbírová.

Snímek můžete vidět v náchodském kině Vesmír v pátek 22. ledna od 18.30.

Hana Stoklasová
NachodskySWING.cz

Čtěte také