Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Prázdniny přivítal U nás na zámku rekordní počet návštěvníků

29.6.2015
čtenost 1912

Sobotní odpoledne na novoměstském zámku patřilo oslavám příchodu prázdnin. Rodinný minifestival U nás na zámku měl rekordní účast.

Prázdniny přivítal U nás na zámku rekordní počet návštěvníků

V sobotu 27. června se v Novém Městě nad Metují konal 5. ročník rodinného minifestivalu U nás na zámku. Ačkoli meteorologové slibovali déšť, jejich předpověď se nenaplnila a ve 14 hodin mohla oslava letních prázdnin sice pod oblačnou oblohou, ale bez přívalů vody, směle začít. Nádvoří a především zahrady novoměstské dominanty se začaly postupně plnit už po třinácté hodině, děti i rodiče se těšili na první ze dvou pohádek loutkového souboru Čmukaři. V zahradách pro ně byl mimo pohádek připraven také ručně poháněný kolotoč, střelnice, (dočasné) tetování a malování na obličej, bubenické workshopy se Standou Vítem, kterých se účastnili stejně jako jízd na kolotoči i rodiče, soutěže a výtvarné aktivity s Rodinnými pasy, holčičky potěšilo naplétání copánků a kluky možnost vykovat si s pomocí kováře vlastní hřebík, hrál se kubb a petanque, a samozřejmě byly k dispozici travnaté plochy naprosto ideální k odpočinku na dece.

kolotoč

petang

kovář

Zatímco zahrady byly oázou zejména pro děti, dospělí si užívali především nádvoří, kde se při poslechu kapel Effect a Annabase degustovala dobrá vína, vynikající čaje a další dobroty. Ty návštěvníci mohli získat například i v benefiční dražbě piknikových košů. V letošním roce se jich sešlo hned osm a do pokladničky přítomného zástupce ředitele Domova sv. Josefa v Žirči (jediné lůžkové zařízení v ČR pro nemocné roztroušenou sklerózou) putovalo 7500 korun.

Hlavní hvězdou hudební části minifestivalu byl skvělý Ondřej Ruml, který společně s Matej Benko Quintetem za drobného deště zazpíval nesmrtelné písničky Jaroslava Ježka. Ve 20 hodin pak v zahradách divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten nadchl diváky svým hereckým nasazením a zpracováním legendárního Lakomce.

ondra ruml

lakomec

Novinkou letošního ročníku bylo letní kino, na nádvoří se od 22 hodin promítaly kultovní Pelíšky. Před zámkem se odpoledne uskutečnila také přehlídka moto a autoveteránů, dorazil překrásně kostýmovaný Spolek panstva z tvrze Žíželeves a proběhla speciální večerní prohlídka zámku s manželkou majitele Lenkou Bartoňovou – Dobenínovou.

spolek

Prázdniny ve velkém stylu a pohodové atmosféře přivítalo téměř jedenáct set lidí. Organizátor - časopis Náchodský SWING se těší na další ročník, který se bude konat 25. června 2016.

Fotogalerii z letošního ročníku si můžete prohlédnout zde.

Hana Stoklasová
NachodskySWING.cz
Foto: Jiří Švanda

Čtěte také