Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Pěkov a Hony mapuje rozsáhlá publikace

12.1.2021
čtenost 92

POLICKO - Od poloviny prosince je možné zakoupit novou publikaci plnou unikátních textů, historických snímků a různých dokumentů.

Pěkov a Hony mapuje rozsáhlá publikace

Nabídku regionální literatury rozšířila publikace Pěkov a Hony – údolí mezi Ostašem a Pasy. Kniha, na které spolupracovaly více než dvě desítky autorů a institucí, přiblíží historii i současnost obou obcí. Čtenáři v ní podle slov editora Michala Bureše nahlédnou na tuto lokalitu z mnoha pohledů - například poznají správní i historický vývoj Pěkova i Honů, který byl v mnohém odlišný, dále přírodní poměry a zajímavosti, lidovou architekturu, památky, řemesla, zemědělství, místní spolky, zajímavé osobnosti minulosti, specifika života na česko-německém jazykovém pomezí, pomístní názvy, zkrátka na všechno, co s popisovaným územím souvisí a podařilo se to autorskému kolektivu vypátrat.

Plnobarevná publikace velkého formátu s rozsahem přes 250 stran je plná historických snímků, ilustrací, současných fotografií i reprodukcí dokumentů. Součástí jsou dvě vložené oboustranné mapy katastrů a zastavěných částí a datové DVD s informacemi o jednotlivých nemovitostech. Kniha navazuje na dříve vydané monografie o obcích Žďár nad Metují (2009) a Hlavňov (2016).

Hana Stoklasová
NachodskySWING.cz

Čtěte také