Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Starosta Birke jednal s ředitelkou nemocnice Urešovou o posílení zdravotnického personálu

5.2.2019
čtenost 549

NÁCHOD - V pondělí 4. února se konalo jedno z prvních jednání od schválení Memoranda o spolupráci města a Oblastní nemocnice Náchod.

Starosta Birke jednal s ředitelkou nemocnice Urešovou o posílení zdravotnického personálu

V pondělí 4. února se uskutečnilo jednání starosty Náchoda Jana Birke s ředitelkou Oblastní nemocnice Náchod Ivanou Urešovou. Bylo to jedno z prvních jednání od schválení Memoranda o spolupráci mezi městem a nemocnicí 28. ledna. Řešil se například aktuální kritický nedostatek zdravotních sester na chirurgickém oddělení.

„Jsem rád, že jsem mohl být přítomen jednání paní ředitelky s panem primářem MUDr. Jaroslavem Vokůrkou. Po vzájemné debatě se oba shodli na v tuto chvíli jediném konstruktivním řešení pro stávající personál, kterému za současných podmínek jiná než finanční injekce nepomůže. Z dlouhodobého pohledu přiloží samozřejmě ruku k dílu i město," komentoval setkání Jan Birke.

Právě pomoc při řešení nedostatku zdravotních sester je jedním z hlavních důvodů založení Nadačního fondu pro podporu náchodské nemocnice, který má na stipendia pro nelékařský personál vyčleněno téměř 1,8 milionu korun z Královéhradeckého kraje.

„Těším se na další spolupráci. Těch témat, kde jako město můžeme pomoci, je opravdu mnoho. V nejbližších dnech se sejdu také s ředitelem Střední odborné školy sociální a zdravotnické - Evangelické akademie v Náchodě Mgr. Davidem Hanušem a budeme řešit, jak motivovat studenty k nástupu a praxi právě v místní nemocnici. Záleží mi jako starostovi na tom, aby tito absolventi zůstávali a pracovali v Náchodě, potřebujeme je," dodal Birke.

Redakce
NachodskySWING.cz

 

Čtěte také