Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Smuteční síň je nominována na Českou cenu za architekturu

23.7.2019
čtenost 491

BROUMOV - Královéhradecký kraj má svého adepta v letošních nominacích na Českou cenu za architekturu.

Smuteční síň je nominována na Českou cenu za architekturu

Česká komora architektů v lednu vyhlásila 4. ročník České ceny za architekturu (ČCA). Architekti do ní přihlásili 186 realizací. Sedmičlenná mezinárodní odborná porota do užšího výběru nominovala 34 děl, ze kterých v listopadu vzejdou finalisté a držitel historicky čtvrté České ceny za architekturu. Královéhradecký kraj v soutěži reprezentuje Smuteční síň v Broumově od kanceláře d3D a INS spol. s r.o. Autorem je Akad. arch. Pavel Rydlo, spoluautory Ing. Pavel Tůma a Petr Šulc.

Smuteční síň pro poslední rozloučení pozůstalých vznikla místo staršího objektu postaveného v rámci Akce Z v šedesátých letech minulého století. Neokázalá, hliníkem opláštěná dřevostavba se snaží navázat na místní historickou tradici, na stopy německého vlivu ve zdejší lidové architektuře obecně a na specifickou formu nedalekého památkově chráněného dřevěného kostelíku konkrétně. Zahradní úpravy zdůrazňují dřívější osovou organizaci evangelického hřbitova na řešeném pozemku.

smuteční sín do článku

Zda smuteční síň naváže na úspěšné reprezentanty našeho kraje z minulých ročníků - Krkonošské centrum environmentálního vzdělávání a Pivovar Trautenberk, kteří se staly finalisty ročníků 2016 a 2018, bude jasné 14. listopadu na slavnostním galavečeru ve Foru Karlín v Praze. Předcházet tomu bude pečlivý výběr poroty, která se s  realizacemi seznámí přímo v terénu.

Seznam všech nominovaných staveb naleznete na www.ceskacenazaarchitekturu.cz.

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také