Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Muž havaroval na útěku před policisty necelý měsíc po zabavení řidičáku

9.5.2019
čtenost 602

NÁCHODSKO – Šestadvacetiletý muž z Jaroměřska ujížděl policistům a havaroval. Důvodem byl uložený zákaz řízení.

Muž havaroval na útěku před policisty necelý měsíc po zabavení řidičáku

O tom, že se nerespektování zákonů nemusí vždy vyplatit, se v úterý 7. května přesvědčil šestadvacetiletý muž z Jaroměřska, který se při běžné kontrole pokusil ujet policejní hlídce. Důvodem, proč se s muži zákona nechtěl setkat tváří v tvář, byla jeho motoristická minulost. Mladý muž totiž seděl za volantem, ačkoli měl soudem vyslovený zákaz řízení všech motorových vozidel, a to od 10. dubna 2019 na 48 měsíců.

„Při jízdě vozem BMW 520i obcí Rychnovek za sebou muž spatřil policejní hlídku a začal jí ujíždět. Ještě před koncem obce ve směru na Nahořany nezvládl mírnou pravotočivou zatáčku a vyjel vlevo mimo silnici, kde narazil do hromady klád," upřesnila policejní mluvčí Eva Prachařová.

Z nehody muž vyvázl bez zranění, požití alkoholu či jiných nedovolených látek policisté na místě vyloučili provedenými testy. Na vozidle, na kterém byla mimo jiné propadlá technická kontrola, policisté vyčíslili škodu na 40 tisíc korun. Za přečin maření výkonu úředního rozhodnutí muži hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také