Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Rtyňská lípa soutěží v anketě Strom roku

6.9.2018
čtenost 397

RTYNĚ V PODKRKONOŠÍ - Krásná lípa svobody si v klání zatím vede víc než dobře. Hlasovat je možné až do 25. září.

Rtyňská lípa soutěží v anketě Strom roku

Do finálové dvanáctky letošního ročníku ankety Strom roku se ze šestapadesáti návrhů probojovala i Rtyňská lípa svobody. Vysazena byla místními Sokoly 13. dubna 1919 a obvod jejího kmene měří 237 centimetrů.

Letos se do klání mohou ve vztahu k výročí založení Československa zapojit pouze takzvané Stromy svobody, které byly sázeny ve zlomových momentech republiky. Pro svého favorita můžete hlasovat až do 25. září.

Ten rychlejší způsob je pomocí DMS zprávy. V případě rtyňské finalistky stačí odeslat DMS STROM12 30 na číslo 87 777. Cena DMS je 30 Kč, z toho 29 korun půjde na výsadbu a ochranu stromů v místě, kde finalista roste. Jedna osoba může poslat DMS víckrát a za každou zprávu přibude stromu jeden hlas.

Finalistu lze podpořit i pomocí podpisů. Podporovatelé si z webu ankety stáhnou hlasovací arch, na nějž se vejde až 20 podpisů. Cena archu je 60 korun a výtěžek poputuje stejně jako v případě DMS na výsadbu a ochranu stromů. Jedna osoba smí na hlasovací arch připojit svůj podpis pouze jednou. Aby byl hlasovací arch platný, je potřeba ho označit číselným kódem a zaplatit poplatek. Zaplacené archy označené kódem je pak třeba poslat na adresu Nadace Partnerství.

Více na www.stromroku.cz.


Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také