Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Finanční poradce okrádal své klienty, policie hledá další poškozené

1.10.2018
čtenost 2294

NÁCHODSKO – Díky poradenským službám si muž přišel minimálně na tři a půl milionu korun. Policisté hledají další poškozené.

Finanční poradce okrádal své klienty, policie hledá další poškozené

Policisté z náchodské kriminální služby řeší případ podvodného jednání finančního poradce, který, jak ukazují výsledky šetření, v průběhu více než pěti let zpronevěřil peníze některých svých klientů.

Muž působil na Náchodsku jako zástupce zavedené poradenské firmy od roku 2009 do roku 2018. Ve světě financí se uměl dobře orientovat a působil velmi věrohodně. Jenže kromě běžného finančního poradenství ohledně spoření, pojištění či úvěrů, začal po nějaké době mámit z klientů pod záminkou nadstandardního zhodnocení finanční prostředky, které používal pro svoji potřebu.

Kriminalisté jej důvodně podezírají z toho, že za dobu šesti let z klientů vylákal minimálně tři a půl miliónu korun. Nejčastěji nabízel výhodné zhodnocení klientům, kterým vyřizoval konsolidaci půjček. Říkal jim, že pokud si půjčí nějaký obnos navíc a ten mu svěří k finančním operacím, zhodnotí tyto peníze až o 80%. Používal i legendu, že si půjčuje pro sebe na podnikání a peníze s výhodným zhodnocením vrátí v krátkém období třech měsíců, půl roku či roku. Předání peněz ke zhodnocení nejčastěji probíhalo v hotovosti na ruku, ihned po vyřízení půjčky a vyzvednutí peněz přímo před bankou.

Nutno podotknout, že aspoň zpočátku muž své sliby částečně plnil, platil za klienty splátky úvěru, některým dokonce i část vylákaných peněz vrátil. O své zapůjčené peníze se však museli klienti stále hlásit a připomínat. A žádnému z nich nepředal oněch slibovaných osmdesát procent navíc. Když ho někteří klienti o platby důrazně urgovali, zaslal jim fotografii podacího dokladu z banky, který nepoužil a vymlouval se, že peníze jsou už na cestě. Mezitím se snažil dále si půjčovat. Vytloukání klínu klínem jej však nakonec doběhlo.

Podle zjištění kriminalistů tento poradce působil výhradně na Náchodsku, není však vyloučeno, že někteří poškození mohou být i odjinud. Policisté se domnívají, že by počet poškozených ještě nemusel být konečný, a finanční částka, kterou si muž přivlastnil, tak ještě naroste. Obracejí se proto na veřejnost, aby se další poškození přihlásili se svými nároky a učinili oznámení na kriminální policii v Náchodě buď osobně, nebo na telefonní číslo 604 351 151.

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také