Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Sehraná dvojice mizí s penězi, taškami či mobily

7.5.2018
čtenost 1764

NÁCHODSKO - Kriminalisté pátrají po dvou mužích, kteří jsou podezřelí z krádeží nejen v našem regionu.

Sehraná dvojice mizí s penězi, taškami či mobily

Náchodská kriminální policie prověřuje podezření z páchání sériové trestné činnosti krádeží dosud neznámými pachateli, možná cizinci, kteří v denní provozní době vnikají do různých provozoven, například bank, restaurací a prodejen, kde využívají nejrůznějších záminek k odlákání pozornosti obsluhy či personálu a odcizují mobilní telefony, peněženky a kasírtašky.

„V současné době prověřujeme nejméně seedm takových případů, k nimž docházelo od února 2017. Při několika krádežích byli podezřelí zaznamenáni kamerovými systémy. Podle způsobu páchání krádeží a chování podezřelých ale usuzujeme, že obdobných krádeží budou mít na svědomí mnohem více. Při páchání trestné činnosti se snaží hovořit cizími jazyky, ale rozumí a hovoří i česky. Zjištěná škoda prozatím dosahuje desítek tisíc korun," upřesnila policejní mluvčí Eva Prachařová.

Muži mohou být ubytovaní někde v hotelu či v jiném ubytovacím zařízení v ČR. V případě, že by někdo dvojici mužů poznal, ať podá informaci buď přímo kriminální policii v Náchodě na telefon 735 785 351 nebo zavolá na bezplatnou linku 158.

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také