Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

O víkendu zemřeli na Broumovsku při dopravních nehodách tři lidé

15.5.2018
čtenost 675

BROUMOVSKO – Velmi tragický byl uplynulý víkend na silnicích Broumovska. Při dopravních nehodách v Machově a u Hejtmánkovic zemřeli tři lidé.

O víkendu zemřeli na Broumovsku při dopravních nehodách tři lidé

Během uplynulého víkendu přišli při dopravních nehodách na Broumovsku o život tři lidé. K první nehodě došlo v sobotu krátce po půlnoci na úseku zvaném Pasa nedaleko Hejtmánkovic.

„Hasiči prováděli ihned po svém příjezdu záchranné práce a začali s vyproštěním zaklíněné osoby z osobního vozidla. Osoba bohužel svým zraněním podlehla," uvedla k první tragické nehodě mluvčí HZS Královéhradeckého kraje Martina Götzová.

V neděli po druhé hodině odpoledne došlo ke střetu osobního auta a cyklisty v Machově. Devětapadesátietý muž na kole zemřel a poté svým zraněním podlehla také spolujezdkyně z auta. Vůz totiž z dosud přesně nezjištěných příčin pokračoval po střetu dále, vyjel mimo komunikaci a narazil do stěny domu.

"Jedna z možných okolností nehody hovoří o tom, že vozidlo jedoucí z kopce se po komunikaci pohybovalo bez nastartovaného motoru. Řidič byl se svým poraněním transportován do náchodské nemocnice a dechová zkouška u něj vyloučila požití alkoholu. U zemřelého cyklisty byla nařízena soudní pitva, která mimo jiné vyloučí či potvrdí požití alkoholu. Pitva bude rovněž provedena u zemřelé ženy. Nikdo jiný nebyl při nehodě zraněn. Míra zavinění, přesná příčina a bližší okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření náchodských policistů," doplnil policejní mluvčí Jan Čížkovský.

Redakce
NachodskySWING.cz
Ilustrační foto

Čtěte také