Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Hasiči se o víkendu nezastavili, v regionu zasahovali víc než stokrát

19.3.2018
čtenost 521

NÁCHODSKO - O uplynulém víkendu měli hasiči napilno, většinou odstraňovali spadlé stromy.

Hasiči se o víkendu nezastavili, v regionu zasahovali víc než stokrát

Kvůli silnému větru se hasiči v Královéhradeckém kraji prakticky celý víkend nezastavili a evidují na 285 zásahů. V 85 % případů se jednalo o technickou pomoc při likvidaci spadlých stromů nebo zabezpečování uvolněných střech. Ke zranění osob naštěstí nedošlo. Situace se uklidnila až v neděli ve večerních hodinách a v noci na pondělí už byl klid.

Nejhorší situace panovala na Náchodsku a Rychnovsku. „Hasiči v okrese Náchod hlásí za víkend 105 zásahů a v rychnovském okrese 88. Stromy padaly nejčastěji na silnice, které pak byly částečně nebo zcela neprůjezdné. Některé z komunikací bylo nutné zcela uzavřít, například u Babí nebo mezi obcemi Lipí a Jizbice na Náchodsku. Hasičům se ale podařilo všechny stromy odstranit a všechny osoby mohly bez problému odjet svými vozy," sdělila mluvčí hasičů Martina Götzová.

V Novém Městě nad Metují spadl strom na dráty elektrického vedení a na trafostanici. Na mnoha místech byla přerušena dodávka elektrické energie. Vítr kromě stromů poškozoval také střechy domů. Hasiči museli asi v patnácti případech pomáhat majitelům rodinných nebo bytových domů se zajištěním uvolněných střech, případně odstraňovali stromy spadlé na domy. Takový případ řešily například profesionální i dobrovolné jednotky v Hlavňově u Police nad Metují, kde na chalupu spadl vzrostlý smrk, nebo v Provodově-Šonově.

Spadlé stromy mohou také za dopravní nehodu dvou aut, ke které došlo v sobotu po 19. hodině na hlavní silnici z Nového Města nad Metují na Náchod. Hasiči na místě zajistili vozidla proti požáru a zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem. Silnice byla po dobu nehody průjezdná kyvadlově.

Škody po vichřici zatím nejsou vyčíslené.

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také