Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Řidiče překvapily mokré silnice, jedna z nehod si vyžádala těžké zranění

13.9.2017
čtenost 960

NÁCHODSKO – Konec pěkného počasí a příchod deštivého konce letní sezóny některé řidiče a řidičky nemile překvapil.

Řidiče překvapily mokré silnice, jedna z nehod si vyžádala těžké zranění

Nehody během uplynulého víkendu a pondělka měly téměř všechny společného jmenovatele, a tím byl déšť. V neděli 9. září vyjížděli dopravní policisté hned ke čtyřem nehodám, které se staly na mokrých vozovkách. Dvě skončily bez zranění, jedna se zraněním lehkým, a při jedné utrpěla řidička těžké zranění. Krátce po jedné hodině odpoledne nejprve řidička vozu Volkswagen, jedoucí ve směru od Červeného Kostelce na Červenou Horu zřejmě při průjezdu pravotočivou zatáčkou nepřizpůsobila svoji rychlost a dostala smyk. S autem vyjela do levého příkopu, kde se s ním obrátila přes střechu. Při nehodě utrpěla lehké zranění. Alkohol byl na místě vyloučen.

Mnohem méně štěstí v podobné situaci měla řidička vozu Peugeot 406, které před druhou hodinou jela od Brzic směrem na Chvalkovice. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou dostala na mokrém povrchu vozovky smyk a vjela do pravého příkopu, kde narazila do stromu. Při nehodě utrpěla těžké zranění, dva nezletilí spolujezdci zranění lehká a další dospělý spolujezdec vyvázl bez zranění. Vzhledem ke zranění nemohla být provedena dechová zkouška a ke zjištění alkoholu byl nařízen odběr krve.

Mokrá silnice se podepsala i na zbývajících nedělních nehodách, ty se už naštěstí obešly bez zranění. „Po třetí hodině odpoledne to na mokré silnici uklouzlo řidiči Nissanu, který jel od Náchoda k Dolní Radechové. Ve smyku zachytil o protijedoucí vůz Hyundai a následně narazil do opěrné zdi podél komunikace. Dechová zkouška na alkohol byla negativní. Poslední nehoda se stala před sedmou hodinou večer v Novém Městě nad Metují, kdy řidič ve Škodě Octavii dostal smyk v levotočivé zatáčce, u vjezdu na náměstí vyjel do protisměru a čelně se střetl s protijedoucím Volkswagenem, který odhodil na sloup veřejného osvětlení. Ani tento řidič nebyl pod vlivem alkoholu," upřesnila policejní mluvčí Eva Prachařová.

Déšť se podílel také na pondělní podvečerní nehodě, kdy policisté jeli do Hořenic u Jaroměře. Řidič nákladní soupravy Tatra s návěsem tam dostal v pravotočivém klesání na mokré vozovce smyk a návěsem vjel do protisměru, kde vytlačil ze silnice osobní automobil Peugeot, jehož řidič skončil i s autem v travnatém příkopu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, alkohol byl u obou vyloučen dechovou zkouškou. Na vozidle a betonové propusti, do které auto následně narazilo, vznikla celkové škoda přesahující 125 tisíc korun.

Všechny nehody jsou nadále v šetření.

Redakce
NachodskySWING.cz
Foto z nehody u Brzic archiv Policie ČR

Čtěte také