Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Oddělení následné a dlouhodobé péče je po rekonstrukci

5.12.2017
čtenost 224

BROUMOV - V nemocnici prošlo oddělení následné a dlouhodobé péče opravou za 23 milionů korun.

Oddělení následné a dlouhodobé péče je po rekonstrukci

Modernějším oddělením následné intenzivní péče (NIP) a dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče (DIOP) nyní disponuje nemocnice v Broumově. Po bezmála rok trvajících stavebních úpravách byly otevřeny zrekonstruované pokoje pro pacienty i zázemí pro personál. 

„Nové prostory oddělení NIP a DIOP budou sloužit pacientům, kteří prodělali kritické onemocnění či úraz a potřebují podporu některé ze základních životních funkcí. Věřím, že modernější zázemí umožní efektivní a profesionální zdravotnickou péči ve chvílích, kdy jí bude třeba,“ řekl náměstek hejtmana Aleš Cabicar odpovědný za krajské zdravotnictví.

Rekonstrukce se dotkla druhého nadzemního podlaží. Stavební práce proběhly v prostorách dosavadní interny, na jejímž místě vznikly celkem čtyři nové pokoje – dva pro oddělení NIP a dva pro oddělení DIOP. Kromě pokojů zde vznikla i dočasná pracovní místnost. „Jelikož je současná lékařská pracovna v nevyhovující vzdálenosti od oddělení NIP a DIOP, budou jeden z pokojů až do června využívat lékaři jako pracovnu. Následně bude i tento pokoj sloužit pro pacienty,“ doplnil náměstek Cabicar s tím, že čtyři nové pokoje dohromady disponují devíti lůžky.

„Součástí stavebních prací byly nové rozvody elektroinstalace, vody a vytápění. Vedle toho bylo nezbytné vybudovat i zázemí jako jsou sklady, sociální zařízení či místnost pro asistované mytí. Královéhradecký kraj na všechny stavební úpravy vynaložil celkem 23,4 milionu korun,“ sdělil radní Václav Řehoř odpovědný za krajské investice.

Broumovská nemocnice je od roku 2006 součástí Oblastní nemocnice Náchod, a. s. Poskytuje zdravotní péči pro spádovou oblast Broumovska a Policka s přibližně 27 tisíci obyvatel. Nachází se v ní 35 lůžek interního oddělení se 24hodinovou akutní ambulancí, 8 lůžek na samostatné multidisciplinární jednotce intenzivní péče a zhruba 66 lůžek následné péče. Kromě oddělení NIP a DIOP by zde v budoucnu měla projít úpravami také jednotka intenzivní péče.

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také