Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Nový park v centru nabídne relax, akci i poučení

19.5.2017
čtenost 1057

NÁCHOD - Ve čtvrtek 18. května byl slavnostně otevřen zrekonstruovaný park vedle hotelu U města Prahy.

Nový park v centru nabídne relax, akci i poučení

Ve čtvrtek 18. května byl pro veřejnost slavnostně otevřen zrenovovaný park vedle hotelu U města Prahy. Aktu se zúčastnilo vedení města, ale také dodavatelé a další hosté. Park osobností je tematicky rozdělen do dvou částí, pobytovou a herní. V pobytové jsou prezentovány významné osobnosti města Náchoda. Informace o dvanácti vybraných osobnostech jsou návštěvníkům představeny na zděných lavičkách s možností využití informací prostřednictvím mobilní aplikace QR kódu. Dominantou je plastika meče rytíře Hrona. Druhá část parku je osazena lanovými a pružinovými herními prvky. V trase původních hradeb je provedena symbolická hradba z gabionů. Gabiony jsou částečně vyplněny kamenivem a částečně zelení. V komunikaci v místě brány je pak provedena mozaika znaku města ze žulových kostek.

Setkání zahájily děti z MŠ Havlíčkova pod vedením paní učitelky Roušarové, poté se slova ujal starosta Jan Birke. "Toto dílo je dalším místem, které si rekonstrukci zasloužilo a už dnes je zřejmé, že bude velmi využívanou odpočinkovou zónou v centru. Park navíc doplňuje připomenutí dvanácti významných osobností, jejichž osud je spojen s naším městem. Někdo může namítat, že je to zbytečná práce a stejně se park stane obětí vandalismu. Jsem však přesvědčen, že s tím je třeba bojovat a nerezignovat. Jinak bychom nemohli nikdy docílit tak příjemného vzhledu centra města, jakým se dnes může pyšnit," uvedl starosta Jan Birke. Jeho slova doplnil místostarosta Jan Čtvrtečka, který se zmínil o náročném archeologickém průzkumu.

Zhotovitelem parku je společnost Alprim CZ z Velkého Poříčí, zeleň byla provedena společností green4plan z Vysokova. Autorem plastiky meče je Petr Ševčík z Jedovnice. Vlastní stavební úpravy probíhaly od loňského června a celkové náklady činí 4.458.234 Kč včetně DPH.

Redakce
NachodskySWING.cz

 

Čtěte také