Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Fukanec pokřtí novou desku

9.10.2019
čtenost 449

NOVÉ MĚSTO N/M - V sobotu 12. října se v Kině 70 uskuteční křest alba Smím prosit? novoměstské folkové skupiny Fukanec.

Fukanec pokřtí novou desku

Folková skupina Fukanec z Nového Města nad Metují, která hraje ve složení Pavla Tymelová, Monika Čermáková, Radek Píďa Bartoš a Igor Tymel, bude mít v sobotu 12. října svůj velký den. V Kině 70 totiž pokřtí svou první desku s názvem Smím prosit?

„Hlavním impulzem k natáčení alba bylo vítězství ve Východočeském kole soutěže Porta, kde jednou z cen bylo pozvání na jeden den do profesionálního nahrávacího studia MK Production v Českých Budějovicích. Už při prvním kontaktu s hudebním režisérem Petrem Novotným a zvukovým mistrem Petrem Michalem bylo jasné, že nezůstaneme jen u jednoho nahrávacího dne. Dostalo se nám velice profesionálního, a přesto vřelého přijetí ve studiu. A tak začalo natáčení," říkají muzikanti.

Na prvním řadovém albu najdou posluchači jedenáct písní, z nichž většinu napsala členka Fukance Pavla Tymelová. Písničky jsou o životě, vztazích, lásce i o těžkostech, které jsou nedílnou součástí každodenního života.

Slavnostní křest, kterého se jako host zúčastní také například pěvecký sbor Paleček z novoměstské ZUŠ, začne v 18 hodin.

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také