Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

„Mám spoustu neřestí."

18.7.2019
čtenost 311

Do prázdninové Zpovědnice usedl zpěvák Petr Hrdlička, který se skupinou Škwor vystoupí už v sobotu 20. července na náchodském Pivobraní.

„Mám spoustu neřestí."

Zpěvák, kytarista, textař a frontman kapely Škwor Petr Hrdlička se narodil 7. srpna 1973 v Praze. K rockové a metalové muzice tíhl od mládí a v roce 1998 se stal jedním se zakládajících členů skupiny Skwar. Původní repertoár byl založen především na kombinaci trashmetalu a punku, o čemž svědčí první album s názvem Mayday z roku 2000. Ve stejném roce kapela vypadává hned v prvním kole soutěže Rock Made In Gambrinus a v roce 2001 mění kvůli častému komolení svůj název na Škwor. Následuje post předskoskana na turné s Arakainem a další účast v klání Rock Made In Gambrinus, kterou Škwor nečekaně vyhrává a musí tak do konce roku 2001 natočit CD - vzniká deska Vyhlašuju boj.

Následuje řada hudebních festivalů, hostování v televizních pořadech Caruso show a Rozjezdy pro hvězdy a role předskokana na turné skupiny Harlej, čímž se Škwor definitivně dostává do povědomí posluchačů. Vychází album Vyvolenej (2004), za které kapela získává Zlatou desku. Následují počiny Amerika (2005), Loutky (2007), 5 (2008) opět oceněné Zlatou deskou a best of Sečteno podtrženo (2009). Drsnej kraj (2011) se po vydání stává nejprodávanějším albem v ČR. V roce 2012 spatří světlo světa první oficiální DVD Natvrdo a deska Sliby&lži (2013) a Hledání IDentity (2015). Zatím poslední Uzavřenej kruh vyšel v roce 2017. Dvacáté výročí oslavili Škwoři ve vyprodané O2 aréně. Nyní své největší hity zahrají fanouškům 20. července na Masarykově náměstí v Náchodě v rámci Pivobraní.


Kterou knihu máte rozečtenou?
Kmotru Lišku a Kocoura Mikeše.

Na které hudební album nedáte dopustit?
Ozzy Osbourne – Ozzmosis.

Který film Vás nikdy neomrzí?
Všechny český starý filmy, seriály a komedie.

Jaký byl v poslední době Váš největší kulturní zážitek?
Nahánění úchyla v letním kině.

Kdo Vás nejvíc ovlivnil a čím?
Meresjev hrdinstvím a Majka z Gurunu rourou.

Jakou nejlepší radu jste dostal?
Nedělej ze sebe idiota - ale moc mi to nejde.

Jak zní Vaše životní motto?
Nemít žádný životní motto.

Máte neřest, které se chcete zbavit?
Mám spoustu neřestí a žádný se nechci zbavit.

Čím vším jste byl a čím rád?


Celý rozhovor si můžete přečíst v aktuálním vydání Náchodského SWINGU nebo online zde.

Redakce
NachodskySWING.cz
Foto facebook kapely Škwor

 

Čtěte také