Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Hvězdami Pivobraní bylo nejen pivo, ale také Škwor a Ivan Mládek

22.7.2019
čtenost 626

NÁCHOD - Největší událost náchodských letních prázdnin je minulostí. Na Pivobraní dorazily tisíce návštěvníků a pivo teklo proudem.

Hvězdami Pivobraní bylo nejen pivo, ale také Škwor a Ivan Mládek

Náchod má za sebou největší událost letních prázdnin. Masarykovo náměstí, které se v sobotu 20. července stalo dějištěm tradičního Pivobraní, doslova praskalo ve švech. Čtrnáctka pivovarů a minipivovarů včetně oceňovaného pivovaru Pivovsky z polské Svídnice a bohatý hudební program, ve kterém nechyběli například písničkář Pokáč, Ivan Mládek se svým Banjo Bandem nebo kapela Škwor, přilákaly místní i řadu návštěvníků z daleka. „Přijeli jsme k vám až z Přelouče a nelitujeme, je to tu super," prozradila jedna z návštěvnic. Další parta pivařů dorazila z Hradce Králové a na vystoupení svého oblíbence Jakuba Děkana neváhaly jeho fanynky zavítat až z Liberce.

pivobraní náměstí

Přes drobný výpadek elektřiny, který postihl kapelu Škwor při úvodní písni jejich koncertu, proběhl 8. ročník pivních slavností zcela hladce a nesl se v příjemném a přátelském duchu až do pozdních nočních hodin. Bavili se nejen pivaři nebo hudební fanoušci, ale také rodiny s dětmi. Například Karel z České Skalice pojal Pivobraní jako rodinné odpoledne a vzal s manželkou i své malé syny: „Na takové akci jsme byli společně prvně a čekali jsme, jak na to budou naši kluci reagovat. Mělo to úspěch, hlavně Pokáč. A čím byla větší tma, tím byla větší zábava, takže jsme zvládli i Ivana Mládka a Jakuba Děkana. Vydrželi jsme tedy dlouho, což jsme ani neočekávali. Nestihli jsme bohužel ochutnat všechna piva, ale vybírali jsme si menší pivovary a od větších ochutnali některé speciály, na které běžně nenarazíme. Děti si zkusily zorbingové koule a střelbu z luku a samozřejmě ochutnaly všechny zmrzliny a palačinky, takže akci hodnotíme jako velmi zdařilou a těšíme se na příští rok."

pivobraní pokáč

Letošní ročník pochválila také Michaela z Náchoda: „Celkově jsem si Pivobraní moc užila. Musím ocenit i stánky s jídlem, že to nebyly jen langoše a klobásy. Z programu pro mě byli tahákem Pokáč a Ivan Mládek. Oba koncerty byly skvělý zážitek. Z piv jsem ochutnávala vždycky pale ale. Moc dobrá byla jednáctka od pivovaru Raven, pak jsem měla Snědou tíseň z Děčína, desítku od Trautenberka, ta mě moc nenadchla a ještě jedno od Létajícího chrousta, to bylo taky výborný."

Návštěvníci nešetřili chválou ani na facebooku. „Díky za super akci, byla povedená jako každý rok," uvedl například pisatel Milan. „Mládek za mě nejlepší z celýho Pivobraní. Už dlouho jsem nebrečel smíchy z téhle party," prozradil pisatel Lukáš. „Epesní škvarková pomazánka," chválila zase pisatelka Dáša jednu z lahůdek, kterou přivezl generální partner Pivobraní Restaurant&Café Zahradní z České Skalice. Jejich kuchař připravil také například vynikající konfitovaný bůček s cibulovou marmeládou nebo burger s trhaným kachním masem a pivní cibulkou.

Pivobraní si užili i muzikanti: „V kapele jsme se shodli, že musíme smeknout před perfektně fungující akcí. Měli jsme v plánu po vystoupení odjet, ale atmosféra nás tak strhla, že jsme odjížděli až někdy kolem deváté," prozradil lídr skupiny Natural, která se v 80. letech proslavila hitem Já na to mám, Daniel Andel. Ten je dnes mimo jiné vydavatelem časopisu Muzikus. Ani členům skupiny Škwor se z Náchoda nechtělo, a to nejen proto, že se bubeník zapovídal se svými příbuznými z Hronova.

Zdá se, že Pivobraní 2019 se tedy více než povedlo. Příští ročník se uskuteční v sobotu 18. července 2020.

Redakce
NachodskySWING.cz
Foto: Michal Bareš

Čtěte také