Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Nofi chystá koncert s klavírním virtuosem Lukášem Vondráčkem

21.1.2019
čtenost 569

NÁCHOD - Unikátní spojení Novoměstské filharmonie s jedinečným klavíristou se v Beránku uskuteční 29. dubna. Vstupenky jdou do předprodeje dnes.

Nofi chystá koncert s klavírním virtuosem Lukášem Vondráčkem

V pondělí 29. dubna se v Městském divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě uskuteční výjimečný koncert pro milovníky klasické hudby. Novoměstská filharmonie zde pod vedením dirigenta Jaroslava Rybáčka vystoupí společně s klavírním virtuosem Lukášem Vondráčkem.

Na letošním turné Novoměstské filharmonie zazní Mussorgského Baba Jaga, Šavlový tanec Arama Chačaturjana, Valčík č. 2 Dmitrije Šostakoviče a další klenoty ruské vážné hudby. Nofi zahraje už 28. dubna v Dobrušce, o den později v Náchodě a na oba koncerty si připravila pro své fanoušky dárek - sólový part Čajkovského Klavírního koncertu b moll zahraje virtuos Lukáš Vondráček. Světově uznávaný muzikant debutoval jako patnáctiletý v roce 2002 na koncertě České filharmonie pod vedením Vladimira Ashkenazyho. Ten mu také později dával soukromé lekce a výrazně ovlivnil jeho kariéru. Prohlásil o něm, že se takový klavírista rodí jednou za třicet let! V roce 2003 podnikl Vondráček turné po USA, při němž vystoupil v newyorské Carnegie Hall. Mezi vítězstvími v mezinárodních soutěžích v USA, San Marinu i Pretorii vyniká první cena v nejprestižnější světové klavírní soutěži královny Alžběty v Bruselu. V současné době hojně koncertuje v těch nejslavnějších koncertních síních za doprovodu nejlepších orchestrů z celého světa.

Předprodej vstupenek na náchodský koncert bude zahájen 21. ledna v 9 hodin.

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také