Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Lednový SWING zve na výstavu Děti rýže, přiblíží Erasmus a nabízí rozhovor s dlouholetým ředitelem novoměstské ZUŠ Miloslavem Vondřejcem

9.1.2019
čtenost 250

Lednové vydání časopisu Náchodský SWING je na odběrných místech.

Lednový SWING zve na výstavu Děti rýže, přiblíží Erasmus a nabízí rozhovor s dlouholetým ředitelem novoměstské ZUŠ Miloslavem Vondřejcem

První vydání Náchodského SWINGU roku 2019 přineslo několik novinek. Tou první je rubrika s názvem Do galerie, ve které se díky zakladatelům českoskalické Galerie Luxfer postupně ponoříme do tajů výtvarného umění. Další novou rubrikou jsou Toulky historií. Ty si vzal na svá bedra historik Richard Švanda a nejen, že bude každý měsíc připravovat článek plný zajímavostí, ale konkrétní text pravidelně vždy na konci měsíce rozšíří na přednášce v kavárně Náchodského SWINGU Škvorecký Café. První přednášku s názvem Proč se tak jmenují… si nenechte ujít v pátek 25. ledna od 19 hodin. Vstupenky jsou k dispozici v síti Kupvstupenku.

A protože vstupujeme do roku, ve kterém si připomeneme třicáté výročí od sametové revoluce, upravili jsme tradiční Filmovou recenzi na rubriku Totalita ve filmu. V té si budeme celý rok připomínat snímky, které reflektují dění u nás před pádem komunismu, což je třetí a poslední novinka.

A co vás ve lednovém vydání ještě čeká? Osobností Swingu je dlouholetý ředitel Základní umělecké školy Bedřicha Smetany v Novém Městě nad Metují Miloslav Vondřejc. V Profilu představíme charitativní výstavu Děti rýže, která až do konce ledna probíhá v Polici nad Metují. V Tématu se věnujeme programu Erasmus, který už přes třicet let podporuje mobilitu evropských studentů a účastní se ho i desetitisíce Čechů. Příběh se zaměří na kapelu Led Zeppelin, Servis nabídne přehled plesů v nejbližším okolí a na výlet se vydáme po stopách Aloise Jiráska. A je toho samozřejmě ještě víc. 

Pěkné počtení přeje Hana Stoklasová
NachodskySWING.cz

Čtěte také