Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Canto je absolutním vítězem celostátního kola soutěže ve sborovém zpěvu

9.5.2019
čtenost 583

LITOMYŠL/NÁCHOD - Sbor Canto ZUŠ Náchod si ze soutěže ve Smetanově domě přivezl hned několik ocenění.

Canto je absolutním vítězem celostátního kola soutěže ve sborovém zpěvu

Sbor Canto Základní umělecké školy Náchod se v sobotu 4. května zúčastnil celostátního kola soutěže ZUŠ ve Smetanově domě v Litomyšli.  Nejstarší sbor náchodské ZUŠ soutěžil v kategorii B, mezi tzv. velkými sbory, tedy sbory s počtem zpěváků 22 a více. V této kategorii se představilo dalších 13 zástupců jednotlivých krajů, kteří se prozpívali až do celostátního kola, kde předvedli mnohdy dechberoucí výkony. Canto za svůj výkon obdrželo od odborné poroty nejvyšší počet bodů a získalo nejen Zlaté pásmo, ale též titul Absolutní vítěz! Sólista sboru Aleš Cedidla navíc získal Zvláštní cenu poroty za sólový výkon v písni Baba yetu.

„Pro náchodské sborové děti to byl další krásný zážitek, který si zasloužily svojí kvalitní, dlouhodobou a soustavnou prací. Tu dokázali povýšit na tvůrčí zábavu a mohli tak rozdávat radost. Vše se jim v ten slavnostní podvečer při vyhlášení vítězů ještě vrátilo v podobě skandování a vřelého potlesku sálu zaplněného „konkurenty", kteří by mohli být nespokojení, že titul nezískali oni. Canto však mělo štěstí na skvělé děti z ostatních sborů, které si s nimi užily tu chvilku slávy. Atmosféra při opakovaném Baba yetu, kdy s námi tančil celý sál, byla dojemná. Kdo nezažil, neuvěří," sdělil sbormistr a ředitel ZUŠ Náchod Zbynek Mokrejš.

Nejbližší koncert, na kterém Canto vystoupí, se koná už v sobotu 11. května od 17 hodin v kostele svatého Vavřince na Masarykově náměstí v Náchodě.

Redakce
NachodskySWING.cz
Foto: Roman Krejčiřík

Čtěte také