Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Na Muzejní noc přijede i autor miniatur z Dobrošova Lubor Šušlík

15.5.2018
čtenost 274

NÁCHOD - Ve středu 16. května se Muzeum Náchodska připojí k Muzejní noci.

Na Muzejní noc přijede i autor miniatur z Dobrošova Lubor Šušlík

Slavnostní zahájení Muzejní noci proběhne v Muzeu Náchodska v Náchodě v 17 hodin. Veřejnost se bude moci poprvé seznámit s kamenným menhirem, který byl objeven během záchranného archeologického výzkumu u Říkova u České Skalice. V půl šesté začne beseda s modelářem Luborem Šušlíkem (na fotografii i se svým dílem). Ten promluví nejen o svém dětství a mládí, které strávil v kasárnách v Uherském Hradišti, ale také o květnové mobilizaci v roce 1938, kdy vstoupil ve svých necelých deseti letech do místního skautského oddílu a zároveň se stal i členem Sokola. Zajímavá bude také jeho vzpomínka na okupaci a odboj.

Po besedě si návštěvníci budou moci prohlédnout výstavu věnovanou osmičkovým výročím v Náchodě ve 20. století. Společnost jim při tom budou dělat nejenom muzejní pracovníci, ale také členové spolku SPONA ze Suchého Dolu, kteří v historických kostýmech a s notnou dávkou humoru přiblíží slavnou i neslavnou historii našeho národa a města.

Pak bude následovat přednáška historika Richarda Švandy na téma Květnová mobilizace v roce 1938 na Náchodsku. Příchozí budou moci zavítat i do výstavní síně v budově ZUŠ, kde probíhá výstava regionálních umělců – spolku AMAG.

Redakce
NachodskySWING.cz

 

Čtěte také